EN

STROKOVNI SIMPOZIJ

8.30 - 17.00 | LJUBLJANSKI GRAD

Tudi letos se bo vrhunec dogodka European Food Summit potekal v ponedeljek, 18. marca, ko sta na programu strokovni simpozij in Experience dinner (Doživljajska večerja).

Glavna tema letošnjega simpozija, katerega nosilec je partner dogodka STO in bo tudi letos potekal pod vodstvom kulinarične mojstrice Ane Roš, je "Hrana – most do trajnostne identitete evropskih kultur in narodov".

V sodelovanju z Ano Roš in kuratorjem simpozija Andreo Petrinijem, ki velja za enega ključnih akterjev pri številnih svetovnih kulinaričnih projektih in je eden izmed najvplivnejših oseb na področju gastronomije, bomo prvič v Sloveniji na enem mestu povezali velike ume s področja kulinarike, umetnosti in medijskega sveta. 


PROGRAM SIMPOZIJA

8:30 – 9:30  PRIHOD IN REGISTRACIJA


9:30 Pozdravni nagovor: Zdravko Počivalšek (Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo), Maja Pak (STO), Petra Stušek (Turizem Ljubljana)

9:50 Kratka predstavitev programa z Andreo Petrinijem (kurator) in Martinom Jezerškom (gostitelj)


9:55 Andreas Caminada (Schloss Schauenstein) - Dragi gostinci, nehajte jamrati in prevzemite odgovornost

10:15 Ivan Brincat (Food and Wine Gazette) - Belgijska zagonetka: To ni belgijska kuhinja

10:35 Anka Miklavič Lipušček (Mlekarna Planika) - V objemu narave 

10:55 Pogovor z Christopher Peléjem (Le Clarence) in Andreo Petrinijem - Naredimo visoko kulinariko spet zabavno

11:15 Lior Kochavy (Odprta kuhna) - Kaplja čez rob

11:35 Riccardo Camanini (Lido 84) - Leda brez laboda: Osebni pogled na roman Gabriela d’Annunzia »Leda senza il Cigno«


11:55 ODMOR ZA KOSILO


12:40 Roberto Flore (DTU Skylab) - Razčistimo nejasnosti

13:00 dr. Afton Halloran (Svetovalka na področju trajnostnih prehrambenih sistemov) - Rozbif revolucija

13:20 Valter Kramar (Hiša Franko) - Vera v naravna vina

13:40 Georges Desrues - Zagata Käsekrainer klobase

14:00 Mateja Gravner (Gravner) - Vse smo imeli pred očmi. Le spregledati je bilo potrebno


14:20 ODMOR ZA KAVO IN VINSKA DEGUSTACIJA (Gravner rebula) 


14:40  Joe Wawrick (World Rastaurant Awards) - Cunami Brexit: Prehranski clusterf**k 

15:00  Esben Holmboe Bang (Maaemo) - Živim za svoje sanje

15:20 Pogovor z Leonor Espinosa (Leo), Leonardo Fonseca (Hiša Franko), Ana Roš (Hiša Franko) - Leo z Leo 

15:40 Jordan Kahn (Vespertine) - Stekleno kraljestvo

16:00 Andoni Luis Aduriz (Mugaritz) - Gastronomski imperializem

16:20 Zaključni nagovor z Martinom Jezerškom, Andreo Petrinijem in Denisom Oštirjem (moderator)





Nosilec dogodka

Partnerji in sponzorji

Partnerja

Generalni sponzor

Glavni sponzorji

Sponzorji

Medijska sponzorja

So-organizator in organizator